Szukasz pomocy przy uzyskaniu wizy do Polski? Bardzo dobrze trafiłeś, nasi specjaliści chętnie Ci pomogą

Obywatele Ukrainy nie muszą się martwić, przyjeżdżając do naszego kraju. Poza paszportem biometrycznym, podczas kontroli granicznej nie są od nich wymagane inne dokumenty. Lecz nie wszyscy mają tyle szczęścia – od obcokrajowców licznych nacji, w tym głównie spoza Unii Europejskiej, wymagana jest wiza do Polski. Zobacz, jakie wizy wyróżniamy i wybierz najkorzystniejszą opcję dla siebie.

Wiza do Polski czy zezwolenie na pobyt? Z tym dylematem zmaga się większość obcokrajowców

W celu legalnego pozostawania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, członkowie krajów, dla których nie zniesiono wizy, muszą zaopatrzyć się w ten dokument najpóźniej 14 dni przed zaplanowanym wyjazdem. Wniosek wizowy można złożyć na wybrany typ wizy, wśród których wymienia się:

  • wizę Schengen C krótkoterminową (maksymalnie 90 dni na okres 180 dni),

  • wizę krajową D długoterminową (minimum 91 dni na okres 180 dni),

  • wizę krajową D wydaną na konkretny okres czasu,

  • zezwolenie na pobyt czasowy w Polsce (minimum 3 miesiące, maksymalnie 3 lata).

O każdy z wyżej wypunktowanych dokumentów należy ubiegać się w inny sposób i nie każdy z nich przysługuje wszystkim obcokrajowcom. Najtrudniej jest otrzymać zezwolenie na pobyt czasowy, ponieważ może się o nie starać osoba, która posiada stałe zatrudnienie w Polsce lub zarządza tu własną działalnością gospodarczą. Oczywiście są odstępstwa od tej reguły, jednak znacznie łatwiej jest ubiegać się o wizę. Co więcej, wiza do Polski stanowi punkt wyjścia do późniejszego wnioskowania o zezwolenie na pobyt czasowy.

Pomagamy cudzoziemcom przekraczać polską granicę. Dla nas wiza do Polski to nie problem

Nasza firma Visa and Work ma dwie siedziby: w Warszawie i we Wrocławiu, a dodatkowo oferuje skuteczne wsparcie online dla wszystkich obcokrajowców. Zależy nam na tym, aby uzyskanie wizy nie było dla Państwa problemem. Dlatego już od wielu lat troszczymy się o zapewnianie obywatelom różnych nacji komfortowego przyjazdu oraz pobytu na terytorium naszego kraju.

Wiza do Polski to dokument, z którym spotykamy się codziennie. Specjalnie dla Państwa, nasi wyszkoleni pracownicy wypełnią wniosek o wydanie wizy, a także dopilnują, żeby trafił on do odpowiedniego urzędu wojewódzkiego. Zapraszamy wszystkich obcokrajowców, którzy wahają się przed przekroczeniem granicy – wesprzemy Was i rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z otrzymaniem wizy do Polski. Można się z nami skontaktować osobiście lub drogą internetową, np. wysyłając e-mail z zapytaniem lub dzwoniąc na infolinię. Eksperci Visa and Work czekają!